Navštivte naši stránku

 

Jak snowtube funguje?

Z čeho se skládá a jak to funguje.

 Jak nahustit Snowtube?

Náš návod, jak to správně nafouknout.

 

Jak správně vybrat velikost snowtubu?

 


O SNOWTUBU
Snowtube - modní analog bobů a saně

Zábava a pro děti i dospělé – bobování, sníh, zima, to všechno je snowtubing. Nebo přesněji, je to ježdění na speciálních bobech. 

Prototypem snowtubů je obyčejná gumová duše, na které vždy lítali s kopce chlapci a i některé odvážné holčiny. Základem moderních snowtubů jsou ty samé duše, ale umístněná v pěvném mrazoodolném obalu s úchyty a tahací provazem. Úchyty je důležité součásti snowtubu, protože je to jediné za co se dá držet při skákání a otáčení. Ale i přesto, že snowtubing je zcela adrenalinová jízda, měkký nafukovací snowtube míň traumatický, než obyčejné boby a saně. Proto se tak líbil rodičům, které kupujou svým dětem boby pro jizdu s kopce na zahradě nebo v nejbližších parkech.

Ale na snowtubu radí jezdit nejen děti, a i dospělé!  Nafukovací boby Snowtube mají velkou nosnost do 120 kg. Taky jsou i dvoumístné snowtuby, nekteré modély se dá použít v letě na vodě.

Nejčastěj snowtubing potkáváme v lýžarských areálech. Jsou tam i specialně vybavené sjezdovky-tobogany a vleky. Co dělát, jestli chcete zase a zas se vratít k tě neuvěřitelné zábavě! 

Jak Snowtube funguje?

Snowtubing – to je zimní zábava plná pestrých pozitivních emocí, která pokořila srdce nespočet dětí i dospělých. Snowtubing je dnes důstojnou alternativou k obyčejným sáňkám. Tak z čeho se skládá a jak to funguje?

 

 

 

 

 

 

Vrchní materiál a dno

Vrchní povlak nafukovacích sáněk je vyroben buď z odolné látky Oxford s nepromokavým napouštěním, nebo z látky PVC. Dno představuje spodní silový povlak, který se skládá z materiálu PVC se zvýšenou pevností. Hladký povrch dna zajišťuje rychlé klouzání na sněhu.

 

 

 

Úchyty

Hlavním prostředkem bezpečnosti na sáňkách jsou úchyty na držení rukama, které jsou připevněné z obou stran duše. V závislosti od typu snowtubu jsou madla vyplněná buď našitými provazy, nebo měkkým plastem s nerovným povrchem.

 

 

Zesílené švy

Místa, kde se spojují materiály, jsou vybaveny nitěmi zvýšené odolnosti, což brání roztržení švů nebo jejich hnití ve vlažném prostředí. Provazy zesilují spolehlivost celé konstrukce.

Otvory

Otvory na duších se zakrývají buď kusy látky, nebo se zapínají na zip. Tato specifičnost v konstrukci umožňuje předejít vniknutí sněhu nebo špíny do vnitřku sání.

 

Duše

Konstrukce sání je postavena na základě automobilové duše s vhodnými parametry, která má potřebnou odolnost a elastičnost.

 

 

Komplet nafukovacích bobů „Snowtube“ obsahuje:

-          Pouzdro-povlak snowtubu

-          Automobilovou duši

-          Vlečné lano pro přemisťování snowtubu

-          Víčko na ventil s klíčkem pro vyfouknutí duše

 

Vybiráme spravný snowtube

Vnější průměr v nafouknutém stavu (nabizime kulaté snowtuby průměrem 80 cm, 110 cm, dvoumístné a ovalové)

Nejdřive nutné znát výšku člověka, který bude na bobech jezdit. Např člověk s výškou 180 jen těžko vleze do malinkého „koláčku“, nohy se budou opírat o zem a překážet a jízda bude utrpením. Malé dítě se v snowtubu „utopí“ a nedosáhne na páky, hrozí, že dojde k úrazu. Znáte výšku? Jestli je výška dítěte do 140 cm vnější průměr tubingu musí být 80cm. Jestli je výška člověka větši, průměr musí být 110 cm.

Duležitá je taky vaha - maximalní nosnost maleho boba 80 cm je 50 kg,

větši boby vydrži až do 250 kg: 100 kg latkový snowtube, 150 z PVC a 250 PVC s plastovým dnem.

Pevnost látky.

Nyní je třeba se rozhodnout o intenzitě a pravidelností sáňkování. Udělat je to nutné, protože podle toho vyberete druh tubingu. Jestli plánujete sáňkování 1-3x týdně, vybírejte tubing z látky. Jestli budete sáňkovat každý den nebo si vezmete tubing z půjčovny, vyberte si tubing z velmi pevné látky PVC, která  vydrží velkou zátěž, nejlépe s plastovým dnem.

 

 

Jak správně vybrat velikost snowtubu?
Naše společnost nabízí nafukovací boby různých velikostí (průměrů): malé mají průměr 80 cm, velké 110 cm. Také nabízíme ovály, které mají velikost 1,15x0,75 m a dvoumístné boby. Jak si tedy správně vybrat velikost? Na průměru závisí to, komu je snowtube určen. Malé snowtuby s průměrem 80 cm jsou vhodné pro děti od 2 do 12 let. Maximální zátěž, doporučená výrobcem, je pro takové sáňky 50 kg. Jsou konstruovány tak, aby děti mohly v těchto sáňkách bez problémů dosáhnout nohama země, a kontrolovat tak sjezd z kopce.

Pro dospívající a dospělé jsou vhodné sáně s průměrem 110 cm, jsou navíc ideální pro párové ježdění (dospělého s dítětem). Maximální předpokládaná zátěž je na těchto snowtubech 100 - 250 kg. Nabízíme také dvoumístné snowtuby, které se hodí pro společné ježdění dvou dětí.

 

 


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ

Jak se nafukuje bob "Snowtube"

1. Rozložte pouzdro na rovném povrchu

2. Vložte duši do pouzdra tak, aby po nafouknutí ventil byl nasměrován dovnitř a dolů.

3. Připojte pumpu a pumpujte do té doby, až se zaplní celé pouzdro duší, musí se úplně natáhnout, jen po okrajích zůstanou malé skladky.

Jestli zcela nenaplníte duše a pouzdro se bude volně pohybovat po duši, bob se při sáňkování poškodí. Nebojte se nafouknout duši do konce, někdy se zdá, že duše je příliš malá ve srovnání s pouzdrem, ale není to tak. Nafukujte klidně, až se úplně vyplní pouzdro, výrobky se dodávají s kvalitními dušemi, které byly kontrolovány.

4. Odpojte pumpičku, zkontrolujte ventil, zda je nepropustný a zavřete ho víčkem, jestli je nutné rozebrat bob, všechny výše uvedené činnosti se provádí v opačném pořadí.

5. Jestli jste nafoukli bob venku v chladu a po použití přinesli domů do teplé místnosti, je třeba trochu sfouknout duši. Protože zákony fyziky stále platí, vzduch v duše se v teple roztáhne a může poškodit výrobek nebo duše prostě může prasknout.

 

*Jestli nerespektujete výše uvedené podmínky a pokyny, záruka na duši a pouzdro přestává platit.

 

 

ZmEyYj