Jak Snowtube funguje?

Snowtubing – to je zimní zábava plná pestrých pozitivních emocí, která pokořila srdce nespočet dětí i dospělých. Snowtubing je dnes důstojnou alternativou k obyčejným sáňkám. Tak z čeho se skládá a jak to funguje?

 

 

 

 

 

 

Vrchní materiál a dno

Vrchní povlak nafukovacích sáněk je vyroben buď z odolné látky Oxford s nepromokavým napouštěním, nebo z látky PVC. Dno představuje spodní silový povlak, který se skládá z materiálu PVC se zvýšenou pevností. Hladký povrch dna zajišťuje rychlé klouzání na sněhu.

 

 

 

Úchyty

Hlavním prostředkem bezpečnosti na sáňkách jsou úchyty na držení rukama, které jsou připevněné z obou stran duše. V závislosti od typu snowtubu jsou madla vyplněná buď našitými provazy, nebo měkkým plastem s nerovným povrchem.

 

 

Zesílené švy

Místa, kde se spojují materiály, jsou vybaveny nitěmi zvýšené odolnosti, což brání roztržení švů nebo jejich hnití ve vlažném prostředí. Provazy zesilují spolehlivost celé konstrukce.

Otvory

Otvory na duších se zakrývají buď kusy látky, nebo se zapínají na zip. Tato specifičnost v konstrukci umožňuje předejít vniknutí sněhu nebo špíny do vnitřku sání.

 

Duše

Konstrukce sání je postavena na základě automobilové duše s vhodnými parametry, která má potřebnou odolnost a elastičnost.

 

 

Komplet nafukovacích bobů „Snowtube“ obsahuje:

-          Pouzdro-povlak snowtubu

-          Automobilovou duši

-          Vlečné lano pro přemisťování snowtubu

-          Víčko na ventil s klíčkem pro vyfouknutí duše