Pravidla bezpečného používání

1. Nepřevyšujte zatížení vzhledem k velikosti nafukovací bobů, např malé boby s průměrem 80 cm jsou pouze pro jednoho člověka, proto se nepokoušejte na nich jezdit ve dvojici nebo trojici, to je velmi nebezpečné a končí to bez přehánění většinou úrazem. Na to reději používejte velké boby, určené pro to.

2. Nafukovací boby jsou určeny pro ježdění z nakloněných svahů se silnou vrstvou sněhu, za těchto podmínek jezdí velmi rychle a mají velmi dlouhý skluz. Když je použijeme na ledových svazích, zvyšuje se rychle opotřebení, skluz je těžko řiditelný a tvrdý. Abychom boby nepoškodili, nejezdíme po zemi, písku, štěrku, keříčkách. Při jízdě po ledových svazích je nutné jezdit s helmou na hlavě!

3. Když jedeme dolů, je nutné se držet pák, abychom nevypadli z snowtubu, když skáče na nerovném povrchu a abychom měli možnost regulovat trajektorii pohybu. Avšak není třeba se přivazovat k bobu, v případě mimořádné situace se nemůžete rychle odvázat a opustit bob.

4. Nikdy nesvazujte nafukovací boby mezi sebou a nevytvářejte při ježdění vláčky, také je nepřivazujte k autům, sněhovým skútrům a jiným dopravním prostředkům. Ve vysoké rychlosti se boby stanou neřiditelnými, nebudete moci včas zabrzdit v případě nebezpečí.

5. Nezapomínáme na fyzikální zákony, při zahřívání se vzduch roztahuje, a proto nenafukujeme duši v mrazu a potom nedáváme snowtubu s nafouknutou duší k tělesům topení - může vybuchnout a prasknout.

 

Ať je Váš odpočinek v zimě naplněn jen radostnými dojmy!