Snowtube - modní analog bobů a saně

Zábava a pro děti i dospělé – bobování, sníh, zima, to všechno je snowtubing. Nebo přesněji, je to ježdění na speciálních bobech. 

Prototypem snowtubů je obyčejná gumová duše, na které vždy lítali s kopce chlapci a i některé odvážné holčiny. Základem moderních snowtubů jsou ty samé duše, ale umístněná v pěvném mrazoodolném obalu s úchyty a tahací provazem. Úchyty je důležité součásti snowtubu, protože je to jediné za co se dá držet při skákání a otáčení. Ale i přesto, že snowtubing je zcela adrenalinová jízda, měkký nafukovací snowtube míň traumatický, než obyčejné boby a saně. Proto se tak líbil rodičům, které kupujou svým dětem boby pro jizdu s kopce na zahradě nebo v nejbližších parkech.

Ale na snowtubu radí jezdit nejen děti, a i dospělé!  Nafukovací boby Snowtube mají velkou nosnost do 120 kg. Taky jsou i dvoumístné snowtuby, nekteré modély se dá použít v letě na vodě.

Nejčastěj snowtubing potkáváme v lýžarských areálech. Jsou tam i specialně vybavené sjezdovky-tobogany a vleky. Co dělát, jestli chcete zase a zas se vratít k tě neuvěřitelné zábavě!